четверг, 23 ноября 2017 г.

Звіт про проведення семінару "Використання інноваційних методик для впровадження принципу дитиноцентризму в навчально- виховний процес дошкільного навчального закладу

21 листопада гостинно прийняв  вихователів району та запрошених гостей квітучий, гарний  Першотравневий ДНЗ № 4 "Оленка" . З привітальними словами до учасників районного семінару звернулася специаліст  з дошкільної освіти Красноармійського РМК Назаренко Лариса Миколаївна. Вона налаштувала учасників семінару на пошук нових методів впровадження принципу дитиноцентризму у роботу дошкільної освіти за допомогою  інноваційних методик.  В рамках семінару музичний керівник Новоекономічного ДНЗ № 11 "Сонечко" та вихователь Першотравневого ДНЗ " 4 "Оленка  Рогожина Олена Генадіївна  показали тематично - ігрове  заняття з музичного виховання із використанням елементів методики Карла Орфа "Таємниці музичної скриньки" на якому діти вчилися грати на музичних інструментах, створювали звукову казку,  відгадували загадки музичних чарівників, спілкувалися з  Паном Барабаном на зрозумілій тільки йому мові та залучили гостей до музичної  гри в  спільному оркестру. 







 Своїм досвідом по впровадженню принципу дитиноцентризму в освітній процесс дошкільного навчального закладу поділилась завідувач Новоекономічного ДНЗ № 11 "Сонечко" Кобзенко Маргарита Валеріївна . Вона відмітила, що тільки діяльністний підхід та власні вподобання  дитини, її активність   здатні сформувати у малечі необхідні життєві компетенції. Тому педагогічний колектив Новоекономічного ДНЗ широко використовує в своїй роботі метод проектів.



Всі учасники семінару прийняли участь у наповненні виставки  улюблених дитячих  музичних інструментів. Особливою увагою  були  наділені саморобні інструменти. 

  При підведенні підсумків семінару педагоги дійшли висновку, що принцип дитиноцентризму - є одним з основних при організаціїї освітнього процесу . Для його впровадження необхідна  одна з основних   умов  - це  педагог, який іде в ногу з  часом, відповідає потребам суспільства і має бажання змінюватись,  а також знаходиться в пошуку нових методів виховання.
План проведення семінару


понедельник, 20 ноября 2017 г.

“Таємниці музичної скриньки”
конспект заняття з музичного виховання з використанням елементів методики Карла Орфа
музичний керівник : Кандибка Л.О.
Мета:
-розвивати у дітей ритмо- динамічні відчуття музики,
-закріплювати уміння елементарного музикування на ложках, дзвіночках, металофоні, барабані,
-формувати навички грати в оркестрі,  
-заохочувати проявляти музичну творчість,
-виховувати бережне відношення до музичних інструментів,
- бажання приймати участь у колективному музикуванні .
Хід заняття :
1 частина . Привітання
Музичний керівник: Добрий день , діти, я рада вас бачити і пропоную привітатися за допомогою пісеньки
- Добрий день, малята
Діти: Добрий день
- Добрий день, качата
Діти: кря кря кря
  • Добрий день, овечки.
Діти: Бе - бе  - бе
  • Добрий день, собачки.
Діти : Гав гав гав
  • Добрий день , кицюні.
Діти: Няв няв няв
-Добрий день, дівчатка .
Діти: добрий день
  • Добрий день , Хлоп’ята
Діти: добрий день
  • Добрий день всі разом .
    Діти : Добрий день


“Проспівай своє ім’я”
  • Ми з вами дуже весело і доброзичливо привіталися і  я хочу розповісти вам один секрет. Ви знаєте, що наше тіло є нашим музичним інструментом, за допомогою ротика ми можемо співати, руками плескати, ногами тупотіти і наше тіло це той музичний інструмент , який завжди з нами. Тож  давайте познайомимось і кожен проспіває своє ім’я та  буде підігрувати за допомогою різноманітних хлопків руками.  
“Мир - Миром” (українська народна пісенька)
- За допомогою хлопків ми можемо проспівати будь яку пісню, давайте спробуємо проспівати  знайому нам мирилку “Мир миром” за допомогою хлопків об долоньки, та  по колінах сусідів.  ( діти розташовуються по колу на підлозі  ніжками в середину)
“Варись кашка” ( українська співаночка)
  • Сьогодні в нашому занятті нам будуть допомагати не тільки руки, ротики та ніжки, а ще різні предмети. За допомогою дерев’яної ступки ми з вами по черзі “Зваримо кашку”.  ( кожна дитина співає по куплету і відстукує ритм ложкою по дерев’яній ступці)
Частина 2 .  “Полька”  М. Глінка ( елементарне музикування)
Пояснення правил гри на ложках та дзвіночках .
  • Діти, подивіться яка гарна коробка, на ній щось намальовано.
    Діти: це музичні знаки.  ( розповідають які знаки вони  знають)
  • А в середині коробки музичні інструменти, чого більше всього? ( дерев’яних ложок та дзвіночків) Давайте зараз з ними пограємо. Коли грають багато музикантів - це - оркестр. І ми з вами станемо оркестром. Керує оркестром - диригент. Сьогодні я покажу вам як це бути диригентом, а потім кожен з вас спробує керувати оркестром. візьміть інструменти і уважно дивіться на мої підказки руками. Я буду показувати вам темп, та коли вступати кожному інструменту.
    Давайте спочатку спробуємо ( по черзі “диригент” показує коли грають на ложках, та дзвіночках) . Потім за допомогою фонограми  виконують“Полька” М. Глінки  


“Гра з барабаном” ( музично - ритмічна гра)  (3 повторення)
  • Діти, подивіться, в нашій музичній коробці  засумував барабан. Він хоче з вами погратись.  Давайте послухаємо, що він каже і як нам під його музику рухатись.
Діти:  Ритм марша - марширувати., швидкий ритм ( майже дроб)- бігіти,  уривчастий ритм - підскоки .
“Повільний та швидкий чарівники - музиканти” ( музично- ритмічна гра)  ( 3 повторення)
Діти,  чарівники - музиканти захотіли побешкетувати і зачарували наш музичний центр і тепер з нього лунає тільки повільна або швидка музика. Мабуть їм дуже хочеться з нами пограти.  Давайте з вами будемо рухатись власним танцем прислухаючись до характеру музики.



“Хом’ячок” ( розповідь казки за допомогою шумових інструментів)
Осінню Хом’ячок бігав по полю туди- сюди, сюди - туди  без зупину, збирав зернятко собі на зиму.
( стук пальчиків по коробці)
І ось нарешті стали падати білі пухнасті сніжинки. Прийшла зима
( металофон)
Сніжинки покрили землю ковдрою і на ній виднілися сліди Хом’ячка
(трикутник)
Хомячок почув як хрустить сніг
( хруст папіру)
То була Лисичка, вона слідкувала за хом’ячком. Хом’ячок заховався в свою нірку.Там було багато їжі
(ДЕРЕВ’ЯНІ ЛОЖКИ)
Хом’ячок гриз зернятка
( проводим паличкою по дерев’яному гребінцю)
Робив собі затишне тепле гніздечко
( шурхіт пакетом)
Любив гризти горішки
( проводимо паличкою по гофрованому картону)
А в полі дув холодний зимовий вітер
( подути в пластикову бутилку)
Але Хом’ячку було затишно і тепло у своїй нірці
( металофон)

Частина 3 . Закріплення
Елементарне музикування сучасних ритмів “Despasito”
- Діти,  ви знаєте, що чим більше в оркестрі грає різних музичних інструментів, тим краще і емоційніше виходить музика.  Візьміть собі інструменти  які подобаються найбільше. і в нас вийде чудова композиція .  Діти грають кожен куплет по черзі , використовуючи ложки, маракаси, трикутники, рубель, дзвіночки., барабани. Останній куплет грають всі разом.
Частина 4 . Підведення підсумків

Наше заняття підходить до кінці, ви- молодці,  дуже красиву і гарну музику створювали. Розкажіть мені, чого ви сьогодні навчилися, що сподобалося вам найбільше ?